PT900SET
Φορητό σύστημα τηλεχειρισμού 169MHz, με επιβεβαίωση λειτουργίας, εμβέλειας 5Km
Χρησιμοποιείται για τον ασύρματο χειρισμό Start/Stop μιας αντλίας από απόσταση αρκετών χιλιομέτρων με επιβεβαίωση λειτουργίας. Έχει ονομαστική εμβέλεια 5km με οπτική επαφή, η οποία πάντα εξαρτάται από τις συνθήκες μετάδοσης. Έχει πλήρως ψηφιακή λειτουργία για την μέγιστη δυνατή απόδοση και ασφάλεια. Χρησιμοποιεί το εξελιγμένο πρωτόκολλο επιοινωνίας LoRa. Το ΡΤ900SET ενδείκνυται για τηλεχειρισμό αντλιών σε ατομικές ή ομαδικές εγκαταστάσεις άρδευσης αγροτικών περιοχών, όπου υπάρχουν δυσκολίες οπτικής επαφής ή μεγάλες αποστάσεις.
Διαθέτει λειτουργία πραγματικής επιβεβαίωσης λειτουργίας, καθώς ο χειριστής μπορεί με το πάτημα ενός τρίτου μπουτόν να μάθει ανά πάσα στιγμή την πραγματική κατάσταση της αντλίας. Δύο διαφορετικές ηχητικές ειδοποιήσεις ενημερώνουν αν η αντλία είναι σε λειτουργία ή στάση. Είναι πολύ εύκολο στην τοποθέτηση καθώς ο δέκτης αποτελείται από ένα μόνο ρελέ 11 ποδών με δυνατότητα σύνδεσης είτε στο χειροκίνητο είτε στο αυτόματο ενός τυπικού πίνακα κινητήρα αντλίας.
| Εμβέλεια | 5Km με οπτική επαφή |
| Συχνότητα Λειτουργίας | 169MHz (license free) |
| Ισχύς εκπομπής | (+) 27dbm (EIRP) |
| Ευαισθησία δέκτη | (-) 147dbm |
| Κεραία Πομπού | Πτυσσόμενη |
| Κεραία Δέκτη | Ground Plane 50Ω |
| Τροφοδοσία Πομπού | Μπαταρία Αλκαλική 9V |
| Τροφοδοσία Δέκτη | 85-264V AC / 50Hz (10W max) |
| Έξοδοι Relay | Μια N.O. και μια N.C. (A1 Mode) – Μια N.O. (A2 Mode), επαφές 230V/5A-AC1 |
| Περίβλημα Δέκτη | Πλαστικό Κουτί με βυσματωτή βάση 11 ποδών / 42x89x94mm / IP41 |
