PT418-8
Εναλλάκτης δύο αντλιών
Χρησιμοποιείται όπου υπάρχει ζεύγος αντλιών για την αυτόματη εναλλαγή της λειτουργίας τους, με σκοπό τον ομοιόμορφο διαμοιρασμό του φόρτου εργασίας.
SKU:
PT418-8
Κατηγορία: Εναλλάκτες Αντλιών
Περιγραφή
Χρησιμοποιείται όπου υπάρχει ζεύγος αντλιών για την αυτόματη εναλλαγή της λειτουργίας τους, με σκοπό τον ομοιόμορφο διαμοιρασμό του φόρτου εργασίας. Συνδέεται με πρεσσοστάτες ή φλοτέρ. Πρέπει πάντα να συνδέονται ψυχρές επαφές (χωρίς τάση).
Κάθε φορά που βραχυκυκλώνεται η είσοδος Ρ1 ενεργοποιείται μια διαφορετική έξοδος, θέτοντας σε λειτουργία μια διαφορετική αντλία. Αν βραχυκυκλωθεί και η δεύτερη είσοδος Ρ2, τότε ενεργοποιούνται και οι δύο έξοδοι, έτσι ώστε να τεθούν σε λειτουργία και οι δύο αντλίες.
Χαρακτηριστικά Προϊόντος
| Γενική περιγραφή | Κυκλική εναλλαγή λειτουργίας δυο αντλιών |
| Λειτουργία αντλιών | Εναλλάξ ή ανά ζεύγη |
| Αριθμός εισόδων | Δυο P1 και P2 |
| Είδος εισόδων | Ψυχρές επαφές π.χ. Φλοτέρ, Πρεσσοστάτες |
| Τροφοδοσία | 230V AC / 50Hz |
| Έξοδος Relay | Επαφή C.O. / 250V / 10A-AC1 |
| Οπτικές ενδείξεις | PUMP 1 – PUMP 2 |
| Τρόπος σύνδεσης | Βυσματωτό τύπου λυχνίας 8 ή 11 ποδών |
| Περίβλημα | Πλαστικό Κουτί / 42x89x94mm / IP41 |
Περιεχόμενα Σετ


