PT610SET
Φορητό σύστημα τηλεχειρισμού, εμβέλειας 15km
Χρησιμοποιείται για τον ασύρματο χειρισμό (Start ή Stop) ενός μηχανήματος από απόσταση μερικών χιλιομέτρων. Ανάλογα με τις συνθήκες διάδοσης έχει εμβέλεια έως 15km (οπτική επαφή). Το ΡΤ610 ενδείκνυται για τηλεχειρισμό αντλιών σε ατομικές ή ομαδικές εγκαταστάσεις άρδευσης αγροτικών περιοχών, όπου υπάρχουν δυσκολίες οπτικής επαφής ή πολύ μεγάλες αποστάσεις.
Περιγραφή
Χρησιμοποιείται για τον ασύρματο χειρισμό Start/Stop μιας αντλίας από απόσταση αρκετών χιλιομέτρων. Έχει ονομαστική εμβέλεια 15km με οπτική επαφή, η οποία πάντα εξαρτάται από τις συνθήκες μετάδοσης. Οι εντολές αποστέλλονται απόλυτα κωδικοποιημένες και είναι αδύνατο να παραβιαστούν. Το ΡΤ610 ενδείκνυται για τηλεχειρισμό αντλιών σε ατομικές ή ομαδικές εγκαταστάσεις άρδευσης αγροτικών περιοχών, όπου υπάρχουν δυσκολίες οπτικής επαφής ή πολύ μεγάλες αποστάσεις. Το σύστημα παρέχεται και με δυνατότητα ελέγχου δύο, τριών ή τεσσάρων μηχανημάτων με τους αντίστοιχους κωδικούς ΡΤ610D, ΡΤ610T, ΡΤ610Q, από το ίδιο τηλεχειριστήριο, με επιπλέον μπουτόν ή επιλογικό διακόπτη.
Χαρακτηριστικά Προϊόντος
| Εμβέλεια | 15Km με οπτική επαφή |
| Συχνότητα Λειτουργίας | VHF |
| Ισχύς εκπομπής | 500mW (EIRP) |
| Ευαισθησία δέκτη | 0,3μV |
| Τύπος διαμόρφωσης | FSK |
| Κεραία Φορητού Πομπού | τύπου Rubber με Βύσμα SMA |
| Κεραία Δέκτη | Ground Plane 50Ω (απολαβή 2,14dBi) |
| Τροφοδοσία Πομπού | Μπαταρίες Αλκαλικές 6×1,5V |
| Τροφοδοσία Δέκτη | Μέσω τροφοδοτικού PT611: 230V AC / 50Hz – 12V DC |
| Έξοδοι Relay | Μια N.O. και μια N.C. (A1 Mode) – Μια N.O. (A2 Mode), επαφές 230V/5A-AC1 |
| Περίβλημα Δέκτη / Τροφοδοτικού Δέκτη | Πλαστικό Κουτί με βυσματωτή βάση 11 ποδών / 42x89x94mm / IP41 |
Περιεχόμενα Σετ
