PT429-8
Εκκινητής αστέρος – τριγώνου με δύο χρόνους
Χρησιμοποιείται σε διατάξεις αυτοματισμού για την εκκίνηση τριφασικών ασύγχρονων κινητήρων. Παρέχει επαφές για την απευθείας όπλιση των ρελέ του αστέρα, του τρίγωνου και του κύριου ρελέ.
SKU:
PT429-8
Κατηγορία: Ρελέ Αστέρος - Τριγώνου
Περιγραφή
Χρησιμοποιείται σε διατάξεις αυτοματισμού για την εκκίνηση τριφασικών ασύγχρονων κινητήρων. Παρέχει επαφές για την απευθείας όπλιση των ρελέ του αστέρα, του τρίγωνου και του κύριου ρελέ. Επιπλέον διαθέτει επαφές για άμεση σύνδεση των μπουτόν start και stop καθώς και του διακόπτη αυτόματης λειτουργίας, αντικαθιστώντας έτσι όλο τον ηλεκτρολογικό αυτοματισμό εκκίνησης.
Λειτουργεί σαν κανονικό χρονικό καθυστέρησης για την μεταγωγή από τον αστέρα στο τρίγωνο μετά από εντολή των μπουτόν, ή του διακόπτη Αυτόματης λειτουργίας. Παρεμβάλλει επίσης χρόνο 20-300 ms (Transition time), μεταξύ της λειτουργίας του αστέρα και του τριγώνου. Έτσι αποφεύγεται η μαγνητική σύζευξη των Ρελέ ισχύος κατά την μεταγωγή και εξασφαλίζεται η μη ταυτόχρονη όπλισή τους.
Χαρακτηριστικά Προϊόντος
| Χρόνος καθυστέρησης (DELAY) | 1-15s |
| Χρόνος μεταγωγής (TRANSITION) | 1-300ms |
| Τροφοδοσία | 230V AC / 50Hz |
| Έξοδοι Relay | Κύριο – Αστέρας – Τρίγωνο, με επαφές C.O. / 250V / 10A-AC1 |
| Είσοδοι | Auto – Manual |
| Οπτικές ενδείξεις | STAR – DELTA |
| Τρόπος σύνδεσης | Βυσματωτό τύπου λυχνίας 8 ποδών |
| Περίβλημα | Πλαστικό Κουτί / 42x89x94mm / IP41 |
Περιεχόμενα Σετ


